پیچ استراکچر فلزی

فهرست مطالب

پیچ سازه ای

پیچ استراکچر فلزی، یک نوع پیچ است که برای استفاده در سازه‌های فلزی و استراکچرهای فلزی طراحی شده است. این پیچ‌ها عمدتاً از فولاد ساخته می‌شوند و قادر به تحمل بارهای ثقلی و نیروهای کششی بالا هستند.
نکته‌ای که برای پیچ‌های استراکچر فلزی بسیار مهم است، طراحی آنها به گونه‌ای است که بتوانند نیروها و بارهایی که در طول عمر سازه بر روی آنها عمل می‌کند را تحمل کنند. به طور کلی، پیچ‌های استراکچر فلزی باید دارای مقاومت بالا در برابر خمش، کشش و کشش برشی باشند.
پیچ‌های استراکچر فلزی معمولاً در سازه‌هایی مانند پل‌ها، ساختمان‌ها، توربین‌های بادی و سازه‌های دریایی استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند در اتصالات فلزی، اتصالات بلندگویی، اتصالات قاب‌های فلزی و سایر بخش‌های سازه‌های فلزی استفاده شوند.
بسته به نوع سازه و نیازهای طراحی، پیچ‌های استراکچر فلزی ممکن است به صورت استاندارد در اندازه‌ها و ابعاد مشخصی تولید شوند یا بر اساس سفارش خاصی ساخته شوند.
استفاده از پیچ‌های استراکچر فلزی در سازه‌های فلزی، امکان ایجاد اتصالات قوی و پایدار را فراهم می‌کند و به مقاومت و ایمنی سازه کمک می‌کند.

پیچ های ساختمانی بر اساس طبقه بندی استانداردها به پیچ های فولاد ساده کربنی و فولادی های کم آلیاژ اطلاق می شود.

با توجه به کاربرد آنها در سازه های مختلف فولادی به منظور اتصال در سازه فولادی بطور خاص با استانداردهای مشابه با Heavy Hex Bolt استانداردهای ASTM A325 و ASTM A490 قابل تولید و استفاده اند.

ابعاد این پیچ ها مطابق با استانداردهای ابعادی ANSI B18.2.3.7M و یا در صورت اینچی بودن سایزها با ANSI B.2.1 قابل تولید و تأمین می باشند.

قابل ذکر است این پیچ ها با پیچ های DIN 6914  و همچنین پیچ های ASTM A449 بجای A325 و A354 گرید BD بجای A490 قابل جایگزینی هستند.

پیچ استراکچر فلزی

کاربرد

بیشترین کاربرد این پیچ ها مختص اسکلت های فلزی سنگین که  بار اصطکاکی که در محل اتصال بار برشی و کششی توأماً بر روی پیچ اعمال می شود کاربرد دارند. بیشتر از گریدهای بالاتر (A490) در طبقات پایین و همچنین در طبقات فوقانی از گریدهای پایین تر استحکامی (A325) استفاده می شود.

قابلیت تولید و تأمین کلیه سایزهای پر مصرف این پیچ ها با توجه به نیاز روز کشور در صنایع مختلف از سایز M6 تا M100 توسط شرکت ظفر صالح سبا قابل تولید و تأمین می باشند.

از این مقاله رضایت داشتید؟

در لینکدین به اشتراک بگذارید.
در پینترست به اشتراک بگذارید.
در توییتر به اشتراک بگذارید.
در فیسبوک به اشتراک بگذارید.
تصویر شرکت ظفر صالح سبا
شرکت ظفر صالح سبا

Zafarsaleh Saba Company

دیدگاهتان را بنویسید

Popular requests:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.