پین

فهرست مطالب

پین

اتصال دهنده یا همان پین کم هزینه ترین و کوچک ترین قطعه به کار رفته در ماشین آلات است. از مهمترین وظیفه آن ها می توان به نگه داشتن قطعه ها در کنار هم اشاره نمود. در ستون های مختلف مانند ترمز، فرمان، موتور و … از این قطعه استفاده می شود.

پین

در ابتدا بایستی به معرفی این قطعه بپردازیم، این قطعه یکی از مهمترین قسمتهای به کار برده شده در هنگام مونتاژ کردن هست که کل محصول را به هم نگه می دارد. نام دیگر آن که کاربرد دارد اتصال دهنده است که گاها با این نام شناخته می شود. هرگاه که می خواهیم دو قطعه را به هم متصل کنیم بایستی از پین استفاده شود و در واقع این قطعه ها به همین علت طراحی و ساخته شده اند. مدل ها و ساختارهای مختلف اتصال دهنده ها می توانند در موقعیت های مختلفی به کار برده شوند و بسته به نوع پروژه و ماهیت آن، نوع مناسب انتخاب و به کار برده می شود. هر چه نوع این قطعه که انتخاب می کنیم دارای کیفیت بالاتری باشد باعث می شود که قطعات با کیفیت بیشتری در کنار هم قرار گرفته و کل مونتاژ ما قوی تر شود.

پین یک میله استوانه ای فولادی است که برای محکم نگه داشتن اجزای مختلف ماشین آلات در کنار یکدیگر ساخته شده است. بعد از اینکه پین را بر روی قطعه مورد نظر قرار دادیم بر قسمت خارجی آن یک فشار وارد می کنیم همین امر باعث استحکام اتصال می شود.

دسته بندی انواع مختلف پین

در دسته اول ما دو قطعه مختلف را به هم متصل می کنیم و آن را ثابت نگه می داریم. در دسته دوم که هدف آن یک ساختار محکم است، ساختار وظیفه نگهداری و حمل کل وزن مونتاژ را برعهده دارد.

  1. نوع ساده استوانه ای
  2. نوع فنری
  3. نوع مخروطی
  4. نوع شیاردار
  5. نوع فنری شکاف دار
  6. نوع فنری کویل دار

از این مقاله رضایت داشتید؟

در لینکدین به اشتراک بگذارید.
در پینترست به اشتراک بگذارید.
در توییتر به اشتراک بگذارید.
در فیسبوک به اشتراک بگذارید.
تصویر شرکت ظفر صالح سبا
شرکت ظفر صالح سبا

Zafarsaleh Saba Company

دیدگاهتان را بنویسید

Popular requests:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.